Kup Srbije u futsalu: Vranjancima i revanš i POLUFINALE

Gradski klub malog fudbala Vranje u četvrtini finala Kupa Srbije pobedio je kao domaćin Bečej 2003 sa 5:1, poluvreme 1:1.

Vranjanci su se ovom pobedom najpre revanširali za poraz na gostovanju u Bečeju u 14. kolu prvenstva Prve futsal lige (0:5), i plasirali u polufinale među četiri najbolja tima u ovom takmičenju.

Gosti su u velikoj dvorani Sportske hale pred brojnom domaćom publikom poveli golom Stankovića u 12. minutu, a domaći su izjednačili pogotkom Nikolića u 19. minutu, čime je prvo poluvreme okončano rezultatom 1:1.

U nastavku susreta Vranjanci su zaigrali mnogo bolje, brže i agresivnije, a vetar u leđa dao im je autogol Vadaskog u 26. minutu za 2:1, na 3:1 povisio je Dodić u 29, Jovanović je povećao razliku na tri gola u 36, a dvostruki strelac Dodić je postavio konačnih 5:1 u 38. minutu.

GKMF Vranje u polufinalu Kupa Srbije može da dobije jednog od četiri rivala koji su se plasirali među četiri najbolje ekipe u ovom takmičenju, Novi Pazar, koji je pobedio beogradski Konjarnik sa 7:1, Novi Sad, bolji u meču sa Ekonomcem iz Kragujevca, rezultat je 6:5, i Loznica Grad2018, koja je u gostima slavila protiv Ivanjice rezultatom 5:3.