Kup Srbije: Radnik u osmini finala

Fudbaleri surduličkog superligaša Radnika u šesnaestini finala Kupa Srbije pobedili su u Ljubiću kod Čačka domaći Polet rezultatom 1:0, poluvreme 1:0, i plasirali se u osminu finala, među 16 najboljih timova u najmasovnijem fudbalskom takmičenju u zemlji.

Gol odluke pred više od 500 gledalaca postigao je Bogdanović u 21. minutu, iskoristivši kardinalnu grešku mladog golmana domaćih Spasojevića, poklon loptu koju je realizovao pogotkom i odveo svoju ekipu u osminu finala Kupa.

Srpskoligaš Polet je bio ravnopravan rival superligašu iz Surdulice, ali nije imao sreće da napravi podvig i iz Kupa Srbije eliminiše Surduličane koji su dva takmičarska ranga iznad tima iz Ljubića.

U Surdulici s nestrpljenjem očekuju žreb za utakmice osmine finala koji treba da se održi do kraja oktobra u Fudbalskom savezu Srbije.

Mečevi osmine finala Kupa Srbije su na programu devetog novembra, četvrtfinale trećeg maja 2023. godine, polufinale dve nedelje kasnije, a finalni susret planiran je za treći jun naredne godine.