Kup Srbije: Radnik u četvrtfinalu

Surdulički Radnik je u osmini finala Kupa Srbije u Novom Beogradu pobedio domaći Radnički sa 2:1, poluvreme 1:0, i plasirao se u četvrtfinale ovog takmičenja među osam najboljih ekipa.

Meč superligaša i člana Prve lige koja je rang niže u odnosu na status Surduličana, bio je uglavnom ravnopravan, ali su «šareni» sastavi oba tima ukazivali na činjenicu da i Radnik i Radnički veću pažnju pridaju šampionatu u odnosu na Kup Srbije.

Radnik je u 15. minutu poveo golom Danoskog i to je bio krajnji ishod prvog dela igre.

Izjednačio je Kojić u 84. minutu i dao nadu domaćinu da može makar i na penale da izbori plasman u četvrtinu finala Kupa Srbije.

Ta nada Novobeograđana ugašena je minut kasnije, kada je u 85. minutu Danoski postigao još jedan gol koji je surduličkog superligaša odveo u četvrtfinale, među osam najboljih timova u Kupu Srbije.

U četvrtfinale Kupa Srbije osim Radnika plasirali su se TSC iz Bačke Topole koji je kao domaćin savladao Železničar iz Pančeva sa 2:0, Radnički koji je u Nišu pobedio beogradski IMT sa 2:0, Novi Pazar, pobednik u meču sa Kolubarom iz Lazarevca rezultatom 2:1, i Vojvodina koja je na novosadskom «Karađorđu» pobedila komšije, ekipu Mladost GAT sa 2:1.

Na proleće 2023. godine biće odigrane još tri preostala meča osmine finala Kupa Srbije, Radnički će u Sremskoj Mitrovici biti domaćin Crvenoj zvezdi, Metalac će u Gornjem Milanovcu dočekati ekipu beogradskog Čukaričkog, a u Subotici Spartak će biti domaćin Napretku iz Kruševca.