Kup FS RIS: Borac bolji od Alakinca

Finale Kupa Fudbalskog saveza Regiona Istočne Srbije (FS RIS) pripalo je ekipi SFS Borac iz Paraćina koja je ubedljivo savladala Alakince na njihovom stadionu rezultatom 7:1, poluvreme 3:0.

Bivši srpskoligaši Paraćinci bili su mnogo bolji tim od Alakinčana i zasluženo su slavili osvajanje pehara koji je kapitenu SFS Borac Nikoli Milenkoviću predao Miroslav Milivojević, zamenik predsednika FS RIS.

Gol za Alakince postigao je Blagojević u 56. minutu, a strelci za Paraćince bili su rajković u 10. iz jedanaesterca, Conić u 29. i 37, Matija Pavlović u 45, Simić 68, i N. Pavlović u 80. i 87. minutu.

Bez obzira na visok poraz u finalu Kupa FS RIS, Alakince je plasmanom u završni susret ovog takmičenja postiglo zapažen uspeh koji predstavlja krunu odličnih rezultata u ovoj kalendarskoj godini, drugo mesto na kraju prošlog šampionata Zone «Jug» i osvajanje Kupa Pčinjskog okruga.