Ko je odgovoran za DOLAZAK, a ko za ODLAZAK GEOX-a iz Vranja?



Najnovija dešavanja u kompaniji “Geox” i najava napuštanja Srbije ponovo su pokrenula staru raspravu u vranjskim političkim krugovima o tome ko je zapravo zaslužan za dolazak ove kompanije u Vranje.

Zanimljivo, niko se baš ne gura u prve redove odgovornih za najavljeni odlazak ove firme.



Priča počinje 2011. godine kada je menadžment ove kompanije kontaktirao kabinet tadašnjeg predsednika Borisa Tadića, i prvi dogovori i najave su ostvareni početkom 2012. godine.

U prilog dolasku “Geoxa” u Vranje tada se navodilo i da ta kompanija posluje u 28 zemalja, da ima oko 30.000 zaposlenih i da godišnje proizvede oko 17 miliona pari cipela.



Elem, naprednjaci pobeđuju na izborima 2012. godine i na mah preuzimaju sve zasluge, a prvi problem je nastao oko toga na kom zemljištu se gradi fabrika.

Tadašnji gradonačelnik Vranja Zoran Antić je izjavljivao da „je grad Vranje od vlade dobio deo sredstava za nivelaciju terena za ovu fabriku, ali je zemljište grad Vranje kupio od Ministarstva odbrane, pa ga onda dao “Geoxu” na korišćenje, dok je jedan tog posla plaćen izgradnjom vojnih stanova“.

Takođe, ne treba propustiti da se napomene da je radove na nivelaciji terena u Bunuševcu izvodio tada malo poznatri “Millenijum tim”.

I otvori se Geox te 2016. godine – otvorili su ga tadašnji gradonačelnik Zoran Antić i tadašnji premijer Srbije Aleksandar Vučić. U prvo vreme je bilo odlično, a radnici su se hvalili dobrim platama i solidnim uslovima rada, daleko boljim nego u ostalim nekadašnjim gigantima.

Treba podsetiti i da je Dragan Stevanović Boske, državni sekretar u ministarstvu privrede i prvi naprednjak juga tada izjavljivao da je „to ministarstvo kroz partnerski odnos sa gradom u opremanju Slobodne zone, gde se nalazi “Geox” i još neki od investitora, uložilo više od 250 miliona dinara. „

I na kraju, ko je doveo Geox? Svi pomalo, izgleda.

Biće znamiljivo videti da li će se sada oglasiti SNS, SPS, DS i SDS, jer su svi na neki način učestvovali u ovoj priči. Ili će se i dalje ćutati, baš i kao i slučaju ruskog investitora, koji je iz Vranja svojevremeno „nestao preko noći“.

NIV

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar