Istorijska pobeda Radnika protiv Zvezde

Surdulički Radnik je u odloženom meču petog kola Super lige pobedio Crvenu zvezdu rezultatom 2:1, poluvreme 1:0.

Trijumf Radnika je istorijski, jer je surdulički superligaš prvi put pobedio Zvezdu u dosadašnjih 15 susreta, 13 u prvenstvu, a dva u Kupu Srbije.

Surduličani su požrtvovanom i borbenom igrom nadigrali višestrukog šampiona Srbije koji je u Surdulici igrao daleko ispod svog renomea, pa je s pravom ovaj nastup Zvezde ocenjen od svih kao jedan od najkatastrofalnijih u ovoj sezoni.

Radnik je došao u vođstvo golom Spasića u 14. minutu i to je bio jedini pogodak u prvom delu igre u kome su svoje ne baš izgledne šanse propustili Surduličani Spasić i Bogdanovski i Beograđani Ben, Kanga i Falko.

Mladi Lukić je u 54. minutu povosio voćstvo Surduličana na 2:0, a tri minuta kasnije Ben je smanjio na 2:1 i time postavio konačan rezultat ove utakmice.

Radnik je posle ovog kola sa 15. skočio na 13. poziciju na tabeli sa 13 bodova, a u narednom 15. kolu Surduličani su gosti Novog Pazara, poslednjeplasiranog tima na lestvici Super lige koji je osvojio osam bodova.