Zona Jug: Pčinja i dalje lider

Fudbaleri Pčinje iz Trgovišta u 22. kolu Zone „Jug“, savladali su u Gornjoj Stopanji kod Leskovca domaće Jedinstvo rezultatom 1:0 i sa 51 osvojenim bodom zadržali prvu poziciju na tabeli i isto odstojanje u odnosu na glavnog pratioca u borbi za titulu prvaka, Vlasinu iz Vlasotinca koja je na svom terenu pobedila Brzi Brod iz Niša sa 6:1.

Jedini gol za tim iz Trgovišta postigao je Bojan Đorđević koji je u 56. minutu majstorskim lob udarcem matirao golmana Jedinstva.

U sledećem 23. kolu narednog vikenda, Pčinja putuje za Dimitrovgrad gde je očekuje odličan tim Balkanskog, pa će ovaj susret za ekipu iz Trgovišta biti najteži i najznačajniji u ovoj sezoni.

Fudbaleri Vranjske Banje na svom terenu kraj železničke pruge ostvarili su ubedljivu pobedu nad OFK Nišom od 5:1 i sa nova tri boda zadržali sedmu poziciju na tabeli sa 35 osvojenih bodova.

Igrač utakmice u Vranjskoj Banji bio je napadač Banjčana Marko Hristić koji je postigao dva gola za svoj tim, u 29. i 73. minutu, i imao više asistencija i uspešnih prodora.

Ostale golove za Banjčane dali su Tašić u 22. minutu, Tasić u 68. i Krstić u 86, dok je Dušanić u 78. minutu bio strelac za goste iz Niša.

U derbiju Pčinjskog okruga u Vladičinom Hanu, domaća Morava je savladala Mladost iz Bosilegrada sa 1:0 golom mladog Bogdanovića u 28. minutu.

Hančani su posle ovog kola i dalje na osmom mestu na tabeli Zone «Jug», dok su Bosilegrađani i dalje na pretposlednjem 15. mestu sa 15 bodova.