Zona: Banjčani promašili dva penala

Sedmo kolo Zone «Jug» obeležio je derbi Pčinjskog okruga između Vranjske Banje i tima Vojske Srbije Nebeskih anđela, završen 1:1, poluvreme 1:0, dok su fudbaleri Alakinca savladali solidan tim Žitorađe sa 1:0, poluvreme 1:0.

U Vranjskoj Banji je svakoj ekipi pripalo po poluvreme, u prvom su Banjčani bili bolji postigli su jedan gol, propustili nekoliko povoljnih prilika za golove, a napadač domaćih Demić je slabo izveo jedanaesterac, koji je odbranio golman «anđela» Mirdžić.

U drugom delu igre «vojnici» su bili bolji tim, uspeli su da izjednače i stalno su atakovali na gol domaćih, ali su ipak srećno izbegli poraz, jer je jedan od najboljih fudabelara Vranjske Banje Savić propustio da realizuje još jedan jedanaesterac za domaće, pa se golman Mirdžić opet proslavio odbranom drugog penala.

Posle ovog kola Nebeski anđeli su drugi na tabeli sa 15 bodova, a u narednom osmom kolu na svom stadionu u Bazi «Jug» kod Bujanovca dočekuju tim Kosanice iz Kuršumlije.

Vranjska Banja je na tabeli Zone «Jug» na 11. poziciji sa devet osvojenih bodova, a u narednom osmom kolu gostuje ekipi Čekmina iz istoimenog sela kod Leskovca.

Fudbaleri Alakinca su golom Vojinovića u 22. minutu slavili u meču sa timom Žitorađe, pa na tabeli zauzimaju visoku četvrtu poziciju sa 14 osvojenih bodova.

Alakinčani u narednom osmom kolu igraju najteži meč u jesenjoj polusezoni protiv Sloge u Leskovcu, lidera na tabeli Zone «Jug» sa 18 osvojenih bodova.