Vranjanci bolji od Kraljevčana

Rukometni klub Vranje 1957 u devetom kolu Super «B» lige «Istok-Zapad» savladao je na svom parketu ekipu Metalca iz Kraljeva rezultatom 27:19, poluvreme 11:10.

Kraljevčani su se dobro držali tokom prvog poluvremena, kada su uspevali da u nekoliko navrata poravnaju rezultat, pa su Vranjanci otišli na odmor sa minimalnom prednošću 11:10.

U nastavku ovog meča, RK Vranje 1957 preuzima inicijativu i borbenijom i efikasnijom igrom obezbeđuje pobedu i nove bodove za bolji plasman na tabeli u ovom rangu takmičenja.

Najefikasniji u timu Vranjanaca bili su Veljković sa sedam i Tašković i Nisić sa po pet pogodaka.

Posle ovog kola, RK Vranje 1957 zauzima petu poziciju na tabeli sa devet bodova, bodom manje od Zlatara iz Nove Varoši koji je na četvrtom mestu.

U narednom 10. kolu 5. decembra, RK Vranje 1957 gostuje u Priboju na Limu, gde će igrati sa domaćim istoimenim timom, koja se nalazi na 11. pretposlednjem mestu na tabeli Super «B» lige «Istok-Zapad» sa svega četiri osvojena boda.

To je prilika da vranjski rukometaši nastave seriju uspešnih rezultata, jer u poslednja tri kola nisu doživeli nijedan poraz.