Vanić: Kažnjeni smo za svaku grešku

Surdulički Radnik u okviru 13. kola šampionata Super lige, doživeo je na svom terenu visok poraz od beogradske Crvene zvezde rezultatom 5:0, poluvreme 3:0.

Pred više od 2.500 gledalaca, domaći igrači nisu mogli da se suprostave aktuelnom prvaku Srbije, pa je već u prvom delu igre bilo jasno da ih očekuje visok poraz.

Pavkov, Vukanović, Garsija i dvostruki strelac Ben izrešetali su mrežu Surduličana i svoj tim učvrstili na čelu tabele.

Nenad Vanić, šef stručnog štaba Radnika, vidno neraspoložen zbog neprijatnog poraza, dao je svoje viđenje događaja koji je privukao veliku pažnju sportske javnosti na jugu Srbije.

Kažnjeni smo za svaku grešku, jer smo protiv sebe imali protivnika koji ume da iskoristi propuste rivala. Bili smo u igri ravnopravni u prvom poluvremenu, ali su nas neoprostive greške koštale visokog poraza. Moramo da izvučemo pouke iz ovog meča i budemo bolji u narednim utakmicama -, rekao je Vanić.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević posebno se zahvalio domaćinu na gostoprimstvu i kvalitetnom terenu.

Vrlo lako smo došli do prednosti, pa je Radniku bilo teško da posle našeg voćstva igra protiv nas, jer utakmica u takvim situacijama kreće u drugom pravcu. Ipak, mislim da Surduličani nisu pokazali pravo lice -, ocenio je Milojević.

Posle ovog kola Radnik se i dalje nalazi na trinaestoj poziciji na tabeli sa 11 osvojenih bodova, a već u sredu 30.oktobra očekuje ga teško gostovanje u Nišu gde će morati da se suprostavi domaćoj ekipi Radničkog koja je četvrta na tabeli sa 25 bodova i već sada slovi kao kandidat za najviši plasman u Super ligi.