Uspeh kluba „Besna kobila“ na trci rolerima u Italiji

Takmičari skijaškog kluba „Besna kobila“ učestvovali su na dve trke rolerima u disciplini „Inline Alpine Slalom“ u italijanskom gradu Pieve Vergonte.

Prvog dana vožena je trka otvorenog prvenstva Italije, a drugog dana četvrta trka ovogodišnjeg Svetskog kupa.

Zlatnu medalju osvojila je Anastasija Stojanović u konkurenciji devojčica do devet godina, a bronzanu Mia Dedinac u konkurenciji devojčica do četrnaest godina starosti.

Emilija Arsić bila je četvrta kod devojčica do jedanaest godina, Andrej Stojanović peti u kategoriji dečaka do četrnaest godina.

Anastasija Veselinović zauzela je deseto mesto kod juniora.

U vožnjama je učestvovalo 110 takmičara iz 13 zemalja, a skijaški klub „Besna kobila“ je bio jedini srpski predstavnik.

Juniorsko prvenstvo Evrope biće održano 27. i 28. avgusta u Nemačkoj, a njoj će prethoditi trka u Pirotu u okviru domaćeg prvenstva.

Skijaški klub „Besna kobila“ organizovaće 3. i 4. septembra na Besnoj kobili međunarodnu trku iz kalendara Svetske roler federacije i to će biti prva trka ovog ranga u Srbiji.