Trijumf Radnika na Čairu

Surdulički Radnik u okviru 14. kola Super lige Srbije pobedio je na niškom Čairu domaći Radnički sa 2:0, poluvreme 1:0, i zasluženo odneo bodove, dok su domaćini razočarali manje od 500 gledalaca.

Poraz Radničkog na praznom Čairu predstavljao je iznenađenje samo za one koji nisu bili na najvećem niškom stadionu, jer je domaćin beskrvnom igrom iritirao i ono malo gledalaca koji su došli na stadion, dok je gost iz Surdulice pružio maksimum zalaganja i zasluženo pobedio najvećeg rivala na jugu zemlje.

Prvi gol za goste postigao je Georgijev na centaršut Makarića u 45. minutu susreta, dok je konačan rezultat postavio Makarić u 83. minutu, pa je napadač Surduličana s pravom poneo epitet igrača utakmice.

Novi-stari trener Radnika Simo Krunić, koji je krajem prošlog leta sedeo na klupi Radničkog, u izjavi za Sportski žurnal, likovao je zbog (ne)očekivanog trijumfasvojih momaka na Čairu.

Moji igrači su dali sve od sebe, igrali do poslednjeg atoma snage i zato im čestitam. Zasluženo smo pobedili i napravili ozbiljno iznenađenje, a ova tri boda biće podstrek za nas da do kraja jeseni igramo uvek ovako i ostvarimo dobar rezultat -, ocenio je Krunić.

Šef stručnog štaba Radničkog Milorad Kosanović sportski je podneo poraz svojih izabranika.

Čestitam Radniku na uspehu, a mi smo poraženi na fudbalski način, zbog sopstvenih gluposti i neoprostivih grešaka. Fudbaleri našeg rivala imali su više želje, a mi nismo imali igru, nismo stvarali šanse i to nam se osvetilo! Ipak, to je fudbal -, rekao je trener Radničkog Kosanović.

Posle ovog kola Radnik je i dalje na trinaestoj poziciji sa 14 osvojenih bodova, a već u subotu 2. novembra u Surdulici dočekaće solidnu ekipu Voždovca iz Beograda koja se nalazi u gornjem delu tabele Super lige.