Super liga: Surduličani se raspucali

Fudbaleri surduličkog Radnika su u devetom kolu Super lige ostvarili drugu pobedu u ovoj sezoni, na svom terenu savladali su beogradski Rad sa 4:2, poluvreme 1:1.

„Građevinari“ sa Banjice dobro su se držali u prvih 45 minuta ovog zanimljivog meča, iako su rano primili prvi gol koji je postigao Surduličanin Makarić u trećem minutu, a izjednačio je Jovanović u 38.

U nastavku Radnik je krenuo u žestoke atake prema golu Rada, pa je najpre štoper Kričak u 59. minutu doveo svoj tim u voćstvo, ali su uporni gosti opet izjednačili golom Busića u 63. minutu.

Ukrajinac Pavlov je ponovo doveo u voćstvo Radnik pogotkom u 69. minutu, a konačan rezultat 4:2 za ekipu surduličkog superligaša postavio je Danoski u 79. minutu.

Posle ovog kola Radnik je sa poslednjeg 20. mesta skočio na 15. poziciju sa sedam osvojenih bodova.

U narednom 10. kolu, Surduličani će u Užicu biti gosti Zlatibora iz Čajetine, ekipe koja je 18. na tabeli Super lige sa šest bodova.