Super liga: Golubovi se revanširali Surduličanima

Surdulički Radnik u 17. kolu Super lige izgubio je utakmicu od ekipe Spartaka u Surdulici rezultatom 3:1, poluvreme 1:0.

Plavi golubovi“ sa severa Bačke revanširali su se Surduličanima za poraz na početku prvenstva u Surdulici golovima Tufegdžića u 17, Obradovića u 81. i Denkovića u 89. minutu, a počasni gol za goste postigao je Makarić u 90+2. minutu.

Subotičani su tokom celog meča bili bolji rival od gostiju iz Surdulice i zasluženo su slavili osvajanje važnih bodova u finišu jesenjeg dela šampionata Super lige.

Simo Krunić, trener Radnika, posle utakmice bio je kritičan prema svojim igračima.

Ni igrom ni borbenošću nismo bili na svom nivou. U većem delu utakmice bili smo u podređenom položaju. Pokušali smo da napadnemo u finišu, ali nam se to obilo o glavu, jer smo primili dva gola i zasluženo izgubili. Ovaj meč moramo što pre da zaboravimo kao jedan od najlošijih i da se okrenemo narednim obavezama – rekao je Krunić.

Posle 17. kola Radnik na tabeli Super lige zauzima trinaestu poziciju sa 15 osvojenih bodova.

U sledećem 18. kolu narednog vikenda, Radnik očekuje težak susret u Surdulici sa ekipom beogradskog Čukaričkog koja je trećeplasirani tim na tabeli sa 36 osvojenih bodova i prema dosadašnjim igrama jedan od kandidata za titulu prvaka u eliti Srbije.