Srpska liga: Pčinja uspešnija od Morave

Fudbalski klubovi iz Pčinjskog okruga, članovi Srpske lige „Istok“, Morava iz Vladičinog Hana i Pčinja iz Trgovišta postigli su polovičan uspeh u devetom kolu ovogodišnje prvenstvene sezone, Pčinjani su kao domaćini osvojili tri boda, a Hančani su u gostima poraženi.

Pčinja je na svom stadionu u Trgovištu savladala ekipu Rmbasa iz Resavice rezultatom 3:2, poluvreme 0:0.

Gosti iz Resavice pružili su snažan otpor domaćem timu u prvom poluvremenu, pa je ovaj deo susreta okončan miroljubivim rezultatom 0:0.

Svi golovi na ovom dinamičnom meču pali su u drugom poluvremenu, a strelci za Pčinju bili su Stoiljković u 53, Petrović u 60. iz jedanaesterca i u 85. minutu, dok je golove za Rembas postigao Lapčević u 67. i 79. minutu.

Posle ovog kola Pčinja se nalazi na 12. mestu na tabeli sa 11 bodova, a u narednom 10. kolu biće gost ekipi Župe u Aleksandrovcu.

Ekipa Radničkog iz Svilajinca pobedila je kao domaćin ekipu hanske Morave sa 2:0, poluvreme 2:0.

Konačan rezultat na ovom meču postavljen je u prvom poluvremenu, golovima N. Stojanovića u trećem i S. Stojanovića u devetom minutu.

Posle ovog kola Hančani su na tabeli Srpske lige „Istok“ na 17. mestu sa šest bodova, a u narednom 10. kolu dočekuju Sinđelić iz Niša koji je peti na tabeli sa 19 bodova.