Srpska liga: Dunav jači od Morave

U 11. kolu Srpske lige „Istok“, koje je odigrano u sredu 7. oktobra, Morava iz Vladičinog Hana je poražena u Prahovu, a Pčinja je u Trgovištu savladala goste iz Mrštana kod Leskovca.

Dunav je u Prahovu pobedio Moravu rezultatom 3:1, poluvreme 0:1, u meču u kome je prvi deo igre pripao Hančanima, ali su domaći fudbaleri napravili preokret za 10 minuta u drugom poluvremenu i došli do pobede i nova tri boda.

Hančani su poveli golom Miladinovića u 45. minutu, izjednačio je Antić u 65, a Jakovljević je golovima u 69. i 75. minutu postavio konačan rezultat.

Posle ovog kola Morava je na 16. mestu sa devet bodova, a u narednom 12. kolu pred Hančanima je težak ispit na njihovom «Kunjaku», meč sa liderom na tabeli Srpske lige „Istok“ Timokom iz Zaječara koji je u dosadašnjem toku šampionata osvojio 30 bodova.

Fudbaleri Pčinje su u Trgovištu savladali Moravac Orion sa 3:2, poluvreme 0:1, u meču u kome je svakom timu pripalo po jedno poluvreme.

Gosti iz Mrštana su poveli golom Stojanovića u 16. minutu, izjednačio je Petrović u 53, na 2:1 za domaće povisio je Mitrović, za 3:1 strelac je bio Ristić koji je postigao autogol, a konačni ishod 3:2 postavio je Karkić u 90. minutu.

Pčinja se posle ovog kola nalazi na 10. poziciji na tabeli sa 15 bodova, a u narednom 12. kolu očekuje je teško gostovanje na niškom Bubnju, gde će igrati sa domaćim timom Cara Konstantina, koja je osma na tabeli sa 17 osvojenih bodova.