SLOBODA za SILOVANJE zbog NEDOSTATKA DOKAZA

Više javno tužilaštvo u Vranju obustavilo je istražni postupak protiv Save Nikolića (25) iz Vladičinog Hana, jer veštačenjem nije dokazano da je on u Suvoj Moravi silovao A.S. (20) iz sela Stubal.

Danijela Trajković, viši javni tužilac u Vranju, izjavila je da nema dovoljno dokaza za podizanje optužnice protiv mladića koji je pritvoren zbog sumnje da je u noći između 14. i 15. novembra 2017. godine u kući svog druga u Suvoj Moravi u dva navrata prisilio poznanicu na seksualni odnos .

Devojka je policiji i pravosuđu ispričala da joj je poznanik 14. novembra uveče u piće stavio neko uspavljujuće sredstvo dok se nalazila u toaletu jednog kafića u Vladičinom Hanu.



Posle ispijenog pića oštećenoj je navodno pozlilo. Osumnjičeni je kolima pošao da odveze devojku kući u Stubal.

Na pola puta mladić i devojka obreli su se u kući njegovog druga u Suvoj Moravi.

Malaksala i omamljena posle popijenog uspavljujućeg napitka, devojka navodno nije mogla da pruži dovoljan otpor osumnjičenom za dvostruko silovanje.

– U nedostatku dokaza da je obljuba izvršena upotrebom prinude i pretnje, koji su osnovni elementi krivičnog dela silovanja, tužilaštvo je obustavilo istragu.Oštećena nije potvrdila da je nad njom upotrebljena prinuda. Nije imala telesne povrede. Veštačenjem je utvrđeno da je oštećena imala očuvanu i bistru svest kritičnom prilikom. Nije bila izražena nemoć koja bi je onemogućavala da pruži potreban otpor – izjavila je viši javni tužilac Danijela Trajković.

Apelacioni sud u Nišu ocenio je da je odluka vranjskog Višeg javnog tužilaštva ispravna i zakonita.

U Vladičinom Hanu ističu da je Sava Nikolić iz ugledne i imućne porodice. Devojka i Sava Nikolić radili su u jednoj hanskoj privatnoj firmi.

Osumnjičeni je bio šef poznanici, koja ga je prijavila da je upotrebom sile čin obljube na njom ponovio u dva navrata.

U Vladičinom Hanu očekuju da će zbog lažnog prijavljivanja protivprirodnog bluda i narušavanja ugleda osramoćeni mladić da pokrene krivični postupak protiv A.S. iz Stubla.

V. Pešić

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar