
Gradski većnik za budžet i finansije Ivan Stanković izjavio je da se novi rebalans budžeta Grada Vranja sprema iz razloga što „tako nalažu organizacione promene koje očekuju javna preduzeća Direkcija za razvoj i izgradnju, Uprava banje i Skijališta Besna kobila“.
– Budući da ta tri navedena pravna subjekta moraju da izgube status javnog preduzeća, a sastavni su deo projektovanog budžetskog prihoda i rashoda, moramo opet uskladiti budžet.
Jer, ista preduzeća ili menjaju formu, ili izlaze iz okvira budžetskog finansiranja – objasnio je Stanković u izjavi za portal Vranjske.
Konkretno, potrebno je obaviti određene korekcije u budžetu koje se tiču isplata zarada, tekućih troškova, nasleđenih dugovanja, očekivanih prihoda i slično.
– Pored navedenih promena, potrebne su i korekcije u delu tekućeg poslovanja tih firmi koje neće značajno uticati na visinu budžeta.
U narednih nedelju dana, dodatno ćemo sagledati segment troškova prevoza, sudskih tužbi prema gradu i postignutih reprograma za javni sektor, tako da u ovom trenutku ne možemo precizirati o kojim se iznosima rebalansa radi – kazao je Stanković.
Odbornici Skupštine grada Vranja su u septembru usvojili prvi Predlog odluke o izmeni i dopuni Odluke o budžetu grada za 2016. godinu, u visini od 2.988.639.000 dinara, uz budžetski deficit od 266.298.000 dinara.
Najavljeni novi rebalans bio bi drugi u roku od dva meseca.
D. Dimić
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
