Radnik u osmini finala Kupa Srbije

Surdulički Radnik u šesnaestini finala Kupa Srbije savladao je ekipu Trajala u Kruševcu sa 3:2, poluvreme 2:1 i plasirao se u osminu finala, među 16 najboljih timova u najmasovnijem fudbalskom takmičenju u zemlji.

Surdulički superligaš nije lako došao do pobede nad kruševačkim prvoligašem, budući da je Trajal prvi načeo mrežu gostiju, a u drugom poluvremenu nakon izjednačenja na 2:2 bio u prilici da ponovo dođe u voćstvo, ali je golman domačih Jovanović fatalnom greškom omogućio Surduličanima da prođu u osminu finala Kupa.

Strelci za Radnik bili su Georgijev u 24. i 40. minutu i Damnjanović u 70. minutu, a za Trajal pogotke su postigli Gogić u 13. i Osman u 65. minutu.

Trener Radnika Nenad Vanić bio je zadovoljan ishodom meča pod bagdalom.

Za navijače, ali ne i za nas sa klupe, bila je ovo dosta interesantna utakmica, meč sa dosta tranzicije, puno šansi i golova. Odlučio sam da rizikujem, iako sam znao da je Trajal opasan u napadu i može svakome da da gol. Poslao sam na teren i igrače koji do sada nisu imali značajniju minutažu, jer sam hteo da ih proverim u takmičarskoj utakmici. Srećom, rizik se isplatio, ispalo je dobro -, ocenio je šef stručnog štaba surduličkog superligaša Nenad Vanić.

Po njegovim rečima, Radnik se okreće prvenstvenoj trci za bodove i meču sledećeg, 10. kola Super lige u ponedeljak 30. septembra, kada Surduličani u Ivanjici igraju sa domaćim Javor Matisom.