Radnik ražalostio čarapane

Fudbaleri surduličkog Radnika u 23. kolu Super lige slavili su u Kruševcu pobedu nad domaćim Napretkom rezultatom 1:0, poluvreme 0:0.

Gol odluke postigao je do 81. minuta rezervista Stamenković tri minuta kasnije, kada se najbolje snašao u gužvi ispred gola Kruševljana nakon izvedenog kornera i smestio loptu u mrežu Napretka.

Prvo poluvreme okončano je bez golova, iako je prilika bilo i na strani domaćina, preko Aksentijevića i Vidića, i na strani gostiju iz Surdulice preko Danoskog.

U nastavku šanse za postizanje golova propustili su napadač Radnika Pavlov i i ofanzivac Napretka Gavrić, a poslednju priliku opet je imao Danoski, ali je golman Kruševljana Kordić dobro intervenisao.

Simo Krunić, šef stručnog štaba surduličkog superligaša, imao je razloga za zadovoljstvo nakon poslednjeg zvižduka slabog sudije iz Niša Danila Grujića.

Teška utakmica u kojoj je rezultat mogao da bude i u Napretkovu korist. Čestitam mojim igračima, jer su dali sve od sebe. Domaći si više napadali, mi smo tražili priliku iz kontre, uspešno odbijali napade Kruševljana i na kraju imali sreće -, objektivna je ocena stratega Radnika Sime Krunića.

Posle ovog kola Radnik je napravio skok na tabeli Super lige, sa trinaeste na jedanaestu poziciju sa 23 osvojena boda.

U narednom 24. kolu u nedelju 1. marta Surduličani su domaćini beogradskom radu koji sa 15 bodova zauzima pretposlednje, 15. mesto na tabeli, pa je to prilika za Surduličane da ostvare pobedu i sa nova tri boda krenu prema sredini tabele.