RADNIK – PARTIZAN Dve greške skupo koštale Surduličane

Djurđević postiže prvi gol u desetom minutu (Foto: D. Stanić, Vranjske), Leonardno udvostručuje prednost crno-belih u 11. minutu (Foto: D. Stanić, Vranjske), Zlatanović je smanjio prednost Beograđana na 2:1 u 47. minutu (Foto: D. Stanić, Vranjske), , Oko 3.000 Surduličana pratilo utakmicu (Foto: D. Stanić, Vranjske)

Pred rekordnih 3.000 gledalaca, beogradski Partizan je kao gost slavio je pobedu u Surdulici nad domaćim Radnikom od 3:1 u meču 14. kola Super lige Srbije.

Pobedonosnu seriju golova crno-belih započeo je Djurđević golom u desetom, a Leonardo je udvostručio prednost minut kasnije.

U drugom minutu nastavka Zlatanović je prekinuo seriju gostiju smanjivši na 1:2, ali je Djurđević drugim golom u 76. minutu, nakon velike greške golmana domaćih Čančarevića, postigao gol za konačnih 1:3.

Po okončanju meča trener domaćih Neško Milovanović  naglasio je da su dve greške skupo koštale njegov tim.

– Partizan ima dobru ekipu, mi smo igrali onoliko koliko su nam dozvolili.

Ovo je zaslužena pobeda gostiju iz Beograda – kazao je Milovanović za portal Vranjske.

Šef struke crno belih Marko Nikolić bio je zadovoljan rzultatom.

– Publika je videla dobru utakmicu.

Moj tim je igrao izvrsno u prvom poluvremenu kada smo postigli dva gola.

Do kraja, imali smo još prilika, a Djurđević je iskoristio kardinalnu grešku golmana domaćih i rešio meč – rekao je Nikolić.

Radnik je posle četrnaestog kola deseti na tabeli Super lige Srbije sa 15 bodova.

Partizan je, zahvaljujući porazu Vojvodine od Radničkog u Nišu i boljoj gol-razlici, prestigao Vojvođane na tabeli, i sada zauzima drugo mesto, iako oboje imaju po 29 bodova, šest manje od prvoplasirane Crvene zvezde.

U 15. kolu koje je na programu 5. novembra, Radnik će gostovati Vojvodini u Novom Sadu.