Radnik junački protiv Partizana, poražen posle sumnjivih odluka sudije

Detalj sa meča dva protivnika u Surdulici iz prošle sezone

Iako su na poluvremenu vodili minimalnim rezultatom, fudbaleri surduličkog Radnika poraženi su od beogradskog Partizana sa 2:1 (0:1) u meču 29. kola fudbalske Super lige Srbije.

Radnik je poveo iz prve ozbiljnije prilike u 18. minutu kada je, posle neuspele ofsajd zamke, Arsenijević zatresao mrežu Kljajića.

Partizan je u nastavku prvih 45 minuta pokušavao, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Crno-beli ijednačili su u 53. minutu, sa leve strane je centrirao Miletić, a Janković volej udarcem sproveo loptu u mrežu nemoćnog Čančarevića.

U nastavku je zbog drugog žutog kartona isključen veznjak Radnika Keremeh, a samo minut kasnije sudija Obradović je svirao jedanaesterac za Partizan iz koga je precizan bio napadač Partizana Djurđević.

Odmah posle penala isključen je i kapiten Radnika Gojković zbog prigovora.

Trener Radnika Simo Krunić nakon meča nije hteo da komentariše suđenje, uz opasku da je to „zabranjeno“, ali da se „sve mnoglo videti“ na terenu.

Partizan – Radnik 2:1 (0:1)

Strelci: 0:1 Arsenijević u 18, 1:1 Janković u 53, 2:1 Djurđević u 78. minutu (iz jedanaesterca).

Stadion: Partizana. Gledalaca: 1.500.

Sudija: Srđan Obradović (Jagodina). Pomoćnici: Miodrag Zdravković (Ražanj) i Jovan Grujić (Niš).

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Everton, Kosović, Janković (od 90+2. Djuričković), Leonardo, Djurđević (od 90. Dj. Jovanović), Tavamba (od 70. Ilić).

RADNIK: Čančarević, Milovanović, Žakula (od 57. Adamović), Keremeh, Radović, Gojković, Pejčić (od 45. Djorić), Trifunović (od 80. Zlatanović), Arsenijević, Milinković, Žarković.