Radnik izgubio, Danoski opet strelac

Fudbaleri surduličkog superligaša Radnika izgubili su u Antaliji drugi kontrolni meč od ruskog prvoligaša Tambova sa 2:1 (2:0).

Raspoloženi napadač ruskog prvoligaša Subrobov dva puta je u prvom poluvremenu matirao golmana Surduličana Kostića, iz jedanaesterca u 15. i u 41. minutu i time doneo prednost svojoj ekipi koja je bila ubedljivija u prvom delu igre i zasluženo stekla solidno voćstvo od dva gola razlike.

Radnik je u drugom poluvremenu imao veći posed lopte i nekoliko izglednih prilika za gol, ali je Zoran Danoski jedini uspeo da lob udarcem savlada golmana Tambova Šelića u 60. minutu i postavi konačan rezultat ovog trening meča na pripremama u Turskoj.

Trener Simo Krunić iskoristio je kontrolnu utakmicu Radnika da isproba 23 fudbalera, a šansu da zaigraju u prvoj ekipi dobilo je i nekoliko mlađih igrača surduličkog superligaša.

Naredni kontrolni susret Radnik ima protiv Rotora, vodeće ekipe Druge lige Rusije, u petak 31. januara.