PRVENSTVO SRBIJE Zlato za Vranjanca Danijela Mitića!

Najsjanije odličje: Danijel Mitić (Foto: Vranjske), Srebrni Marko Antić (Foto: Vranjske), Bronzani Aleksandar Antić (Foto: Vranjske)

Mladi Vranjanac Danijel Mitić, član Kluba za dizanje tegova Mladost iz Vranja, osvojio je zlatnu medalju na Prvenstvu Srbije u dizanju tegova, prethodno podigavši u trzaju 90, a u izbačaju 100 kilograma.

Mitić se, na prvenstvu koje je za vikend održano u Vranju, takmičio u kategoriji do 69 kilograma.

Njegov klupski drug Marko Antić je u kategoriji plus 105 osvojio srebro, nakon što je u trzaju podigao 35, a u izbačaju 50 kilograma.

Treći član ovog kluba Aleksandar Antić, osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 77 kilograma posle podignutih u trzaju 45, a u izbačaju 60 kilograma.

Trener vranjskih dizača tegova Ljubiša Stevanović zadovoljan je učinkom svojih takmičara.

– Od četiri naša predstavnika, trojica su osvojila medalje i moram biti zadovoljan.

Kada je u pitanju organizacija, dobili smo pohvale od prvog čoveka Saveza Srbije za dizanje tegova dr Milana Mijajlovića koji je i otvorio manifestaciju – kazao je Stevanović.