PRVA LIGA Poraz Dinama u senci teške povrede Simova

Ukazivanje pomoći Aleksandru Simovu (Foto: D. Stanić, Vranjske), Prvi pogodak gostujuće Budućnosti u 3. minutu (Foto: D. Stanić, Vranjske), Radost fudbalera iz Dobanovaca posle postignutog gola (Foto: D. Stanić, Vranjske)

Debitant u Prvoj ligi Srbije, ekipa Budućnosti iz Dobanovaca, strpljivom igrom, preciznom pas igrom i brzim kontrama porazila je vranjski Dinamo na stadionu Jumka u Vranju sa 2:1

Poraz Dinama, međutim, ostao je u senci teške povrede štopera Aleksandra Simova koji je, posle hospitalizacije u vranjskoj bolnici, hitno prebačen u niški Klinički centar gde lekari pokušavaju da stabilizuju njegovo zdravstveno stanje posle teže povrede mozga.

Ekipa Budućnosti je već u 3. minutu matirala golmana Dinama Miloša Vasića, kada je Lazar Vladisavljević pogodio za 1:0.

Novajlija u redovima Dinama Željko Dimitrov je u 20. minutu izjednačio iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Nikola Nedeljković u 35. minutu.

Trener Dragan Antić bio je razočaran izdanjem svojih izabranika.

– Ne znam kako je moguće pobediti, a da se ne šutira na gol.

Odbrana je zatajila, a posebno sam nezadovoljan igrom Nikole Mitića koji je imao nekoliko katastrofalnih grešaka – kazao je Antić posle utakmice u izjavi za portal Vranjske.