Prva liga: Novi poraz Dinama

Vranjski Dinamo je u 16. kolu šampionata Prve lige doživeo poraz i na drugom gostovanju, u Smederevu gde je domaći tim slavio sa 2:1, poluvreme 0:0.

Vranjanci su se dobro držali u prvom poluvremenu, imali su prilike za gol, najbolju u 18. minutu, kada je udarac Radočaja golman Smedereva Trifunović vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner.

U nastavku su Smederevci boljom igrom stigli do pobede protiv oslabljenog Dinama, golom Stojkovića u 51. i Agona u 70. minutu, ali su gosti najpre izjednačili na 1:1 golom Simovića u 62. minutu, a kasnije ozbiljno pripretili preko Stevanovića čiji je udarac odbranio Trifunović.

Igrač domaćih Mirkov nije uspeo da jedanaesterac u 65. minutu pretvori u gol, jer ga je golman Dinama, Popović pročitao i odbio loptu u polje.

Dinamo je posle ovog poraza pao na sedmo mesto na tabeli Prve lige sa 23 osvojena boda.

U sledećem 17. kolu narednog vikenda, Dinamo opet gostuje, ovoga puta u Bačkoj Palanci, gde će odmeriti snage sa domaćim timom OFK Bačke koja na osmoj poziciji na tabeli ima bod manje od Vranjanaca.