PORAZI Dinama i Radnika, sledi JUŽNJAČKI DERBI

Dinamo iz Vranja doživeo je još jedan poraz u Superligi Srbije, ovoga puta u 14. kolu na „domaćem“ terenu u Surdulici.

Bolji od Vranjanaca bio je novosadski Proleter, kome je ovo peta uzastopna pobeda u prvenstvu, a zajedno sa Dinamom je ove godine ušao u Superligu.

Vojvođani su pobedili sa 4:2, doduše uz dva penala koje je sudija ravnomerno rasporedio po poluvremmenima.

Čolović je doveo goste u vođstvo u 4. minutu iz penala, da bi izjednačio Željko Dimitrov u 13 minutu.

Proleter se onda raspucao, pa je preko Čolovića u 71. minutu, ponovo iz penala i Milana Mirosavljeva u 84. i 89. minutu samo overio pobedu.

Počasni pogodak za Vranjance dao je Dimitrov u prvom minutu sudijske nadoknade.

Ni surdulički Radnik nije bio bolje sreće, jer je poražen od Vojvodine u Novom Sadu sa 1:0, golom koji je postigao Đurić u 8. minutu.

U narednom, 15. kolu Superlige Srbije, koje se igra 4. novembra, Radnik u Surdulici dočekuje Dinamo, u velikom južnjačkom derbiju.