Poraz košarkaša Jugbasketa od Bora

U derbiju 13. kola Druge regionalne lige Istok, košarkaši vranjskog Jugbasketa doživeli su poraz na domaćem parketu od ekipe RTB Bor od 56:69.

Od početka su Vranjanci imali velike probleme u odbrani, pa je prva četvrtina završena 14:18.

U drugoj su domaći zaigrali bolje i dobili tu četvrtinu sa 26:18.

U trećoj četvrtini katastrofalna igra Vranjanaca, svega pet postignutih koševa i na kraju 5:18.

U poslednjoj su pokušali da smanje razliku, ali gosti iz Bora opet su bolji i na kraju zasluženo trijumfuju.

Kod Borana najefikasniji je bio Djurić sa 22 poena, Djušić sa 13, a kod domaćih Stevanović i Antić sa po 10.

Jugbasket je sada četvrti na tabeli sa 18 bodova, a ispred su Hajduk Veljko na trećem, Bor na drugom i Mladost Vesna iz Bele Palanke i svi imaju po 20 bodova.