Podvizi Pčinje i Morave u gostima

Klubovi iz Pčinjskog okruga u 24. kolu Srpske lige «Istok» uspešno su prošli u gostima, Pčinja iz Trgovišta je pobedila u Paraćinu, a Morava iz Vladičinog Hana je donela bod iz Vlasotinca.

Fudbaleri Pčinje pobedili su Jedinstvo u gradu na Crnici sa 2:1, poluvreme 1:1 i osvojili važne bodove za proboj ka gornjem delu tabele.

Gosti iz Trgovišta poveli su u 3. minutu golom Nikolića, izjednačio je Radovanović u 44. minutu, a konačan ishod susreta postavio je Stoiljković u 78. minutu.

Posle ovog kola Pčinja je skočila na osmu poziciju na tabeli sa 36 bodova.

U narednom 25. kolu Srpske lige «Istok», u sredu 31. marta, Pčinja dočekuje ekipu Mladosti iz Medoševca koja je na 15. mestu na tabeli sa 26 osvojenih bodova.

Hanska Morava je načinila podvig u Vlasotincu gde je sa domaćom Vlasinom, četvrtoplasiranim timom na tabeli, igrala nerešeno 1:1, poluvreme 0:1.

Hančani su poveli autogolom N. Š. Stankovića u 6. minutu i do kraja poluvremena sačuvali voćstvo, pa su bledi domaćini izjednačili tek u 75. minutu golom Đokića iz jedanaesterca.

Posle ovog kola Morava se nalazi na 18. mestu na tabeli sa 19 bodova, a u narednom 25. kolu Hančani opet gostuju, u Prokuplju gde ih očekuje susret sa domaćim timom Topličanina koji je 17, na tabeli sa 23 osvojena boda.