Pobede Alakinca i Banje, poraz «Anđela»

U 19. kolu Zone «Jug» pobede na svojim terenima ostvarili su Alakince i Vranjska Banja, dok su Nebeski anđeli poraženi u gostima.

Fudbaleri Alakinca savladali su ekipu Gracko sa Kosova i Metohije rezultatom 1:0, poluvreme 1:0.

Gol odluke postigao je u 40. minutu Milutinović, a domaći fudbaleri u nastavku utakmice nisu realizovali nekoliko izglednih prilika za golove.

Tim Alakinca se posle ovog kola i dalje nalazi na drugoj poziciji na tabeli sa 41 osvojenim bodom, a u narednom 20. kolu Alakinčane očekuje teško gostovanje u Bojniku, gde će igrati protiv domaće Puste Reke, trećplasiranog tima na tabeli sa 35 bodova.

Fudbaleri Vranjske Banje na svom stadionu kraj železničke pruge pobedili su solidan tim Žitorađe sa 2:0, poluvreme 1:0.

Oba gola za Banjčane postigao je napadač Nikola Savić, u 32. i 85. minutu.

Vranjska Banja posle ovog kola zauzima osmu poziciju na tabeli sa 27 bodova, a u narednom 20. kolu Banjčani gostuju u Leskovcu, gde će igrati protiv Sloge, lidera na tabeli zone «Jug» sa 46 osvojenih bodova.

U Pukovcu ekipa Svetlosti pobedila je tim Vojske Srbije, Garnizona Vranje, Nebeske anđele sa 3:1, poluvreme 3:0.

Nebeski anđeli se posle ovog kola nalaze na sedmom mestu sa 28 bodova, a u narednom 20. kolu na svom stadionu u Bazi «Jug» kod Bujanovca dočekuju ekipu Dobriča iz Pejkovca kod Žitorađe, koja je na 14. mestu na tabeli sa 14 bodova.