
Vranje – U sredu je u Specijalnom sudu u Beogradu nastavljeno suđenje Saši Cvetanoviću, Milošu Delibašiću, i Ratku Koljenšiću za ubistvo Nikole, brata Luke Bojovića, javljaju prestonički mediji.
Saša Cvetanović, zvani Pit Bul ili Gladijator, stariji brat krajem septembra u centru Vranja ubijenog Jugoslava Jugeta Cvetanovića, koji je optužen da je neposredni izvršilac Nikolinog ubistva, pred sudskim većem „čestitao“ je Luki Bojoviću na tome što „mu je ubio brata Jugoslava“.
Cvetanović je sudiju zamolio da kaže još nešto pre nego što bude vraćen u ćeliji, nakon čega je izgovorio: “Čestitam Luki Bojoviću što mi je ubio brata”.
Pored ostalih dešavanja na suđenju, predsednik sudskog veća Vladimir Duruz obrazložio je zbog čega nije bila usvojena Cvetanovićeva molba da prisustvuje sahrani svog brata Jugoslava, ubijenog 27. septembra u Vranju.
Sudija je rekao da je molba do njega stigla na dan sahrane u 12 sati, što nije bilo dovoljno vremena da se obezbede svi, posebno bezbednosni uslovi za privremeno puštanje na slobodu.
Nikola Bojović ubijen je u aprilu 2013. godine u centru Beograda.
Ubistvo je, kako se veruje, bilo jedno u nizu likvidacija motivisane krvnom osvetom između porodica Bojović i Šaranović, odnosno njihovih kriminalnih organizacija.
Poslednja u nizu tih žrtava je, prema nezvaničnim operativnim podacima policije, Jugoslav Cvetanović, brat Saše Cvetanovića, okrivljenog za ubistvo mlađeg Bojovića.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
