Odbojka: Sremice u finišu slomile Žokice

Ženski odbojakški klub Vranje u 16. kolu šampionata Prve lige Srbije, poražen je u Novim Banovcima u Sremu od domaće ekipe Omladinca rezultatom 3:2, po setovima 25:14, 25:21, 19:25, 13:25, 15:4.

U uzbudljivom i neizvesnom meču, koji je trajao duže od 100 minuta, Vranjanke su izgubile prva dva seta, ali su treći i četvrti rešile u svoju korist, stekavši psohološku prednost pred odlučujući peti set.

Neočekivano, «žokice» su psihološki pale u poslednjem setu, usledili su pad koncentracije i malodušnost, pa su domaće odbojkašice ubedljivo dobile odlučujući set sa 15:4 i osvojile važne bodove.

Za ŽOK Vranje na startu drugog dela šampionata Prve lige nastupile su Spasenović, Mihajlović, Manot, Ivanović, Šćekić, Janjić, Stanojević i Škarić.

Posle ovog kola odbojkašice Vranja i dalje zauzimaju sedmu poziciju na tabeli Prve lige sa 25 osvojenih bodova.

U narednom 17. kolu, Vranjanke kod kuće dočekuju tim Smedereva i to je prilika za popravni ispit nakon poraza u Novim Banovcima, jer su «žokice», objektivno, bolja ekipa od Smederevki.