NELEGALNI GRAD: Znaju li naprednjaci uopše šta rade?!



Podatak da su Goran Đorđević i Goran Petrović i dalje na čelu „Vodovoda“ i „Novog doma“, iako na to po zakonu nemaju pravo jer je isekao rok na koji su izabrani a drugi im još uvek nije odobren, pokazuje možda svu zakočenost pravne države i potpuno nesnalaženje naprednjaka u ulozi koju im je istorija nekim čudom dodelila.



Naime, nisu samo pomenuta dvojica nelegalni, nego su to svi, ali bukvalno svi direktori koje je Grad postacio u javnim preduzećima i ustanovama, izuzev onih koji su u v.d. stanju.

Tako, na primer, direktori Pozorišta, Muzeja, Arhiva i slično nisu više direktori, što im ne smeta da se tako predstavljaju.



Naime, oni su postavljeni na te funkcije sredinom 2016. godine, i to u v.d. stanju.

Od tada je prošlo pet godina, a oni se biraju na četiri, pa ispada da su i dalje nelegalno na čelu ovih firmi.

Ovo se odnosi na sve direktore SNS-a, jer je ova partija umislila da je ona vlasnik ove države, pa može kako im se hoće.

Da nije tako, vlast u Gradu, a pre svih predsednik Skupštine Dejan Trićković, morali bi davno da donesu rešenje da kada nekom direktoru istekne mandat, on odlukom Skupštine prelazi u v.d. stanje, do izbora novog, makar to bio i isti čovek.

Takav je zakon i mora se poštovati, a tu su institucije koje se bave poštovanjem zakona.

Recimo, u Đorđevićevom slučaju, morala bi da reaguje najpre inspekcija rada, i da zabrani rad „Vodovoda“ jer je neko propustio da izabete direktora te firme dok je bilo vremena za to.

Sada, Đorđević nema pravo da potpisuje plate, jer jednostavno nije direktor.

Biće, ali sada nije, pa njegovo ponašanje ne može da izaziva pravno dejstvo.

Ako se ipak usudi da uradi tako nešto nezakonito, valjda postoji Tužilaštvo u ovoj zemlje?

Dve su vrste kontrole predviđene ustavom – građani kontrolišu skupštinu tako što glasaju na izborima, a tužilaštva i policija kontrolišu zakonitost rada svih, nezavisno od volje građana.

SNS je tu nešto pomešao – volja građana se odnosi na upravljanje gradom, a ne zakonima – građani sa tim nemaju veze, nego se zna ko sprovodi zakon u ovoj zemlji.

Ali, ako mogu nelegalni direktori nelegalno da upravljaju, ako je moguće da niko zbog toga ne reaguje, makar zbog lažnog predstavljanja ako ni zbog čega drugog, čemu ima da se nada običan građanin?

Njemu kad istekne pasoš, ne puštaju ga preko granice, naprednjaku kad istekne mandat, nema veze, on je naš.

Kada su prvi put birali svoje direktore 2016. goidine, naprednjacima je bilo lako – nasledili su socijaliste, pa i nihov mehanizam vlasti.

Sada, kada su sve firme napunili svojim ljudima, niko više nema pojma šta radi.

Trajaće ovaj haos, naravno, ali, možda, možda se pravna država probudi iz dubokog sna i nešto preduzme povodom čitave situacije.

Ako ne, niko se ovde ne piše dobro.

SSB

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar