
Marija Petković, sekretarica u vranjskom «Vodovodu» i aktuelno važna ličnost u GrO SNS u Vranju, osoba je od posebnog poverenja Dragana Stevanovića Bosketa, državnog sekretara i prvog naprednjaka Pčinjskog okruga.
– Petkovićeva je naglo napredovala u vranjskom odboru SNS. Lider vranjskih naprednjaka Slaviša Bulatović strogo vodi računa o tome. Ona je pojačala svoj uticaj u «Vodovodu» i uvek je zaštićena sa Bosketove strane. Stiče se utisak kao da ima zadatak da disciplinuje stranku kojoj pripada, što i čini u poslednje vreme – tvrdi sagovornik InfoVranjskih iz tabora vranjskih naprednjaka.
Po navodima ovog izvora, «Marija Petković postaje važan faktor više sprovođenja nego donošenja odluka u samom SNS-u, ali i vranjskom «Vodovodu».
– Petkovićeva je bila prisutna prilikom stranačkog «brifinga» direktora javnih preduzeća i ustanova, koji je održan kao posledica primedbi Darka Glišića, predsednika Izvršnog odbora SNS. U «Vodovodu» je toliko moćna da se i direktor Goran Đorđević Đoša uzdržava od bilo kakvih ataka na nju, čak i kada je lično nezadovoljan njenim držanjem i stavovima, naravno, zato što zna da iza nje stoji svemoćni Boske – objašnjava sagovornik InfoVranjskih.
Prilikom svečanog otvaranja vodovodne mreže u naselju Čerenac, Marija Petković je stajala pored Bulatovića, dok su drugi stranački i gradski funkcioneri bili u nešto daljem planu.
S. Kostić
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
