Kabel odneo dragocene bodove

Fudbaleri vranjskog Dinama u 24. kolu Prve lige izgubili su na stadionu «Jumka» meč sa Kabelom iz Novog Sada rezultatom 0:2, poluvreme 0:0.

Vranjanci su bili bolji rival u prvom delu igre, ali su u nastavku gosti iz Novog Sada došli u vođstvo golom Novakovića iz jedanaesterca u 77. minutu.

Taj trenutak je prelomio susret iako je štoper Sousa imao priliku za izjednačenje, ali je njegov udarac glavom iz blizine odbranio solidni čuvar mreže Novosađana Elesin.

U 79. minutu igrač Dinama Davor Nedeljković dobija drugi žuti karton, automatski i crveni, što je još više otežalo situaciju domaćinu.

Konačan ishod susreta na stadionu «Jumka» postavio je Karać golom u 5. minutu nadoknade vremena, pa je Kabel odneo dragocene bodove i zakomplikovao borbu za opstanak Dinama u prvoligaškom društvu.

Nadali smo se da možemo da ponovimo igru iz prethodnih utakmica, osvojimo bodove i odmaknemo iz opasne zone. Ušli smo u meč bojažljivo, oprezno i novim porazom smo smanjili šanse za opstanak – prokomentarisao je posle meča Nikola Stojanović, pomoćni trener Dinama.

Posle ovog kola Dinamo je pao na 16. poziciju na tabeli sa 27 osvojenih bodova.

U narednom 25. kolu, vranjski prvoligaš igra u gostima sa Jagodinom, ekipom koja se nalazi na 12. poziciji sa 29 bodova.