FK Dinamo: Vranjanci opet praznih šaka

Fudbaleri vranjskog Dinama u trećem kolu šampionata Prve lige izgubili su meč u Beogradu od domaće ekipe IMT rezultatom 3:0, poluvreme 0:0.

U otvorenoj i dinamičnoj utakmici, IMT je bio bolji tim i zasluženo pobedio golovima Terzića u 34. i 49. i Lukića u 83. minutu.

Novajlija u Prvoj ligi je bio u prilici da postigne još koji gol, ali je opasne pretnje Terzića i Stefanovića neutralisao novi golman Dinama Orlić.

Dinamo je takođe imao par prilika, ali je šut Dimitrova sa dvadesetak metara odbranio golman domaćeg tima Mićović.

Vranjanci su u 26. minutu ostali sa desetoricom igrača na terenu, jer je sudija David Matić iz Novog Sada neopravdano isključio iz igre defanzivca Dinama Veškovca, navodno, kao poslednjeg igrača odbrane koji je faulirao zahuktalog Peralovića.

Isključenje Veškovca je bio prelomni trenutak susreta, što je odmah osetio trener Dinama Dragan Antić, koji je opravdano protestovao u svom prepoznatljivom stilu, a mu je sudija Matić pokazao žuti karton.

Posle ovog kola Dinamo je i dalje poslednji, osamnaesti na tabeli Prve lige bez bodova.

U četvrtom kolu šampionata Prve lige, 6. septembra, Dinamo na stadionu «Jumka» dočekuje ekipu kruševačkog Trajala, koja se nalazi na 14. mestu na tabeli sa tri osvojena boda.