„Carići“ presušili Pčinju u Trgovištu

31. kolo Srpske lige «Istok» obeležili su porazi klubova sa područja Pčinjskog okruga, Pčinje u Trgovištu od niškog Car Konstantina i Morave u Zaječaru od lidera na tabeli Timoka.

Niški «carići» su u Trgovištu prekinuli bajku Pčinje, pobedivši rivala s juga sa 2:1, poluvreme 1:0.

Gosti su zasluženo slavili u Trgovištu golovima Markovića u 35. i Lazarevića u 62. minutu, dok je jedini gol za domaći tim postigao Arsić u 68. minutu.

Posle ovog kola Pčinja je i dalje na šestoj poziciji na tabeli sa 51 osvojenim bodom.

U narednom 32. kolu, u subotu 1. maja, Pčinja u Vladičinom Hanu igra protiv Morave.

U Zaječaru vodeći tim na tabeli Timok ubedljivo je savladao hansku Moravu sa 5:1, poluvreme 3:1.

Gosti iz Vladičinog Hana nisu mogli da se suprostave bivšem prvoligašu, pa su pognutih glava napustili stadion pod Kraljevicom.

Golove za Timok postigli su Davidović u prvom, Rošević u 12, M. Cvetković u 26. iz jedanaesterca, Lapčević u 57. i N. Ristić u 62. minutu, dok je počasni gol za hančane dao Stošić u 14. minutu.

Morava je i posle 31. kola na 18. mestu na tabeli Srpske lige sa 24 osvojena boda, a u subotu 1. maja očekuje je duel na «Kunjaku» sa Pčinjom.