Boske, pošto diploma? 3.000 evra?



Slučaj Siniše Malog, kada je ovaj ministar u Vladi proglašen za plagijatora, i to ne politički, nego od strane relevantne stručne komisije, otvorio je mnoga pitanja, pa i po neko sećanje.



Glavni osumnjičeni da ima sumnjivu diplomu je državni sekretar u ministarstvu privrede i prvi naprednjak juga Srbije, Dragan Stevanović Boske.

Mnogo je ovde nadobudnih naprednjaka koji se busaju u grudi regularnom diplomom državnog fakulteta, ali kao da nikome ne smeta što ih vodi baš Stevanović, koji je i sam priznao sumnjivost svoje diplome.



No, ako se setimo nedavne prošlosti, onda ispada da nisu baš svi prema Stevanoviću i njegovoj diplomi tako benevolentno raspoloženi.

Naime, omladinci SPS-a u Surdulici raspisali su 2016. godine, pred izbore, nagradni konkurs za onog koji donese fotografije sa studija državnog sekretara Dragana Stevanovića – Bosketa, koji nosi zvanje zvanje „diplomiranog ekonomiste“.

– Prva nagrada pripada svakome ko nam dostavi fotografiju školskog druga ili drugarice koji su na akademskim studijama studirali i polagali ispite sa Stevanovićem. Drugu nagradu dodeljujemo za fotografiju sa brucošijade ili apsolventske žurke Stevanovića, a treća nagrada pripada svakome ko nam donese fotografiju sa svečane dodele diploma – pisalo je tada u saopštenju socijalista.

U saopštenju za medije se navodi da ukupni novčani fond nagradnog konkursa iznosi 3.000 evra i dodeljuje se u tri kategorije, u kojima će pobednicima pripasti novčana nagrada od po 1.000 evra.

I pored ovako visoke nafrade, do sada se na konkurs niko nije javio.

Prema saznanjima Info Vranjskih, konkurs je još otvoren, i još se može zaraditi dobar novac, plus u javost plasirati celovita istina.

Pa, ko ima fotke, nema čekanja!

SSB

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar