Banjčani preplivali Moravu

Fudbaleri Vranjske Banje, u okviru 11. kola Zone «Jug», savladali su na svom stadionu kraj železničke pruge Moravu iz Vladičinog Hana sa 5:3, poluvreme 5:0.

Prvo poluvreme ove efikasne utakmice pripalo je Banjčanima koji su poveli sa 5:0, ali su se u drugom delu igre solidni Hančani probudili iz letargije i uspeli su da ublaže poraz postigavši tri gola pored opuštenih fudbalera domaće ekipe koje kao da je uspavalo visoko voćstvo u prvom delu igre.

Golove za Vranjsku Banju postigli su Hristić u 6, 13. i 39. minutu, N. Savić u 25. i Tasić u 38. minutu.

Posle ovog kola Vranjska Banja zauzima peto mesto na tabeli Zone „Jug“ sa 18 bodova, dok je Morava sa bodom manje na osmom mestu.

U drugom derbiju Pčinjskog okruga, Mladost je u Bosilegradu izgubila susret sa Pčinjom iz Trgovišta rezultatom 3:1 i ostala je prikovana za dno tabele sa svega tri osvojena boda.

Pčinja je i dalje na visokoj trećoj poziciji na tabeli sa 23 boda, uz drugoplasiranu Vlasinu i prvoplasiranu Pustu reku sa isto toliko bodova, pa je tim iz Trgovišta i dalje u trci za titulu prvaka i plasman u viši rang, Srpsku ligu grupa «Istok».