Andriji Stamenkoviću zlato na državnom prvenstvu

, ,

Andrija Stamenković, član kik boksa kluba Junior Vranje, osvojio je zlatnu medalju u disciplini lou kik“, kategorija do 57 kilograma, na nedavnom održanom Državnom prvenstvu u kik boksu u Nišu.

U polufinalu pobedio je ubedljivim rezultatom 3:0,  dok je u finalu pobedio protivnika iz Novog Beograda nokautom.

Ovo takmičenje je bilo veoma bitno za mladog Vranjanca, budući da se radilo o izbornom takmičenju za reprezentaciju.

„Ovo je bila poslednja prepreka do reprezentacije.

Čekala se odluka selektora ko sve ide na pripreme za reprezentaciju i na tom spisku se pored mene nalazi i moj kolega Marko Dinčić u disciplini do 60 kg.

Sa pripremama krećemo od  16. avgusta na Tari, a završavamo 28. avgusta.

Posle tih priprema, znaćemo ko ide na Evropsko prvenstvo koje se održava od 2. do 9. septembra u Makedoniji”, kaže Andrija u izjavi sa Info Vranjske.

Na trinaest takmičenja osvojio je isto toliko medalja, u različitim disciplinama.

„Najdraža nagrada mi je bila kada sam se sa 16 godina takmičio u seniorskoj konkurenciji preko 18 godina.

Tada sam osvojio zlato, pobedivši nokautom protivnika iz Vojvodine, koji je bio tri godine stariji od mene“, kaže Andrija.