Ćutanje po KRIVIČNOJ PRIJAVI protiv MANIĆA i njegove supruge



Iako su prosvetni radnici još 2016. godine podneli krivičnu prijavu protiv Aleksandre Manić, Dejana Manića, Tijane Đokić, sekretara OŠ „Svetozar Marković“ Vranje, kao i protiv NN vlasnika privatne pržionice kafe iz Vranja, do danas od nadležnih nisu dobili nikakav odgovor. Grupa prosvetnih radnika prijave je podnela Osnovnom javnom tužilaštvu u Vranju, Prosvetnoj inspekciji, Načelniku svih inspekcijskih službi Vranje, Ministarstvu nauke i prosvete, MUP Srbije PU Vranje, a one se odnose na krivično delo falsifikovanja službene isprave iz člana 355 i 356 Krivičnog zakona Republike Srbije.



Podnosioci prijave tom prilikom su naveli da je Aleksandra Manić, tada učiteljica u OŠ „Svetozar Marković“, u trenutku bodovanja i proglašavanja tehnoloških viškova, sa svojim suprugom Dejanom Manićem, inače potpredsednikom Jedinstvene Srbije, uz prećutnu saglasnost direktorke i sekretarice škole, svesno u radnoj knjižici falsifikovale godine radnog staža.

Naime, njoj je tada u radnoj knjižici upisano 13 godina staža, provedenih u privatnoj pržionici kafe, uz saglasnost vlasnika ove pržionice, što je overeno i pečatom, iako je proverom u nadležnom Fondu PIO utvrđeno je da nikada nije radila u ovoj pržionici.



Odgovornost direktorke Tijane Đokić i sekretara škole ogleda se u tome, piše u prijavi, što su svesno izbegle da provere statuse bodovanih radnika kod Fonda PIO i poreskih službi, kao i centralnog registra i utvrde da Aleksandra Manić u tom trenutku ima osam godina radnog staža, a ne 21, kako je prijavljeno prilikom bodovanja.

Ono što je još zanimljivije i što nadležnim organima u mnogome olakšava posao je podatak da je Aleksandra Manić prilikom izbora za direktora OŠ „Dositej Obradović“, na funkciju koju i danas zauzima, prijavila samo osam godina radnog staža.

NIV

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar