Futsal: Vranjanci pali na „studentskom“ ispitu

KMF Vranje je u sedmom kolu Prve futsal lige na svom parketu u velikoj dvorani Sportske hale poražen od ekipe FON iz Beograda rezultatom 6:7, poluvreme 6:2.

Beogradski studenti su posle lošeg prvog poluvremena, kada su Vranjanci vodili sa 6:2, načinili preokret iz snova i u drugom delu igre postigli pet golova i zasluženo proslavili trijumf u Vranju koji ih je zadržao na prvom mestu na tabeli.

FON je već u prvom minutu došao u voćstvo golom Pešića, minut kasnije izjednačio je Dodić, u trećem minutu Nikolić dovodi domaćine u voćstvo od 2:1, Trajković je u sedmom minutu povisio na 3:1, isti igrač u 13. minutu povećava prednost Vranjanaca na 4:1, Petrašević smanjuje na 4:2 u 14, Dodić u 17. pogađa mrežu gostiju za 5:2, a Aleksić u 20. minutu postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, gosti iz Beograda od 27. do 31. minuta postižu četiri gola i izjednačuju rezultat na 6:6, prvi pogađa Simeunović u 27. minutu za 6:3, na 6:4 smanjuje Josimović u 28, Lazić u 30. pogađa za 6:5, a Petrašević u 31. poravnava na 6:6.

Konačno, igrač utakmice Petrašević u 38. minutu postiže pobedonosni gol za 6:7, što je šokiralo više od 500 gledalaca koji su navijali za domaći tim.

KMF Vranje se posle ovog kola nalazi i dalje na šestoj poziciji na tabeli sa devet osvojenih bodova.

U narednom osmom kolu šampionata Prve futsal lige, KMF Vranje gostuje ekipi Bečeja u istoimenom gradu, osmoplasiranoj na tabeli sa devet bodova.