Fudbal: Radnik se oprostio od Kupa Srbije

Surdulički Radnik je u četvrtfinalu Kupa Srbije na svom stadionu poražen od beogradskog Čukaričkog rezultatom 0:1, poluvreme 0:1.

Gol odluke postigao je Ivanović u 14. minutu koji je najpre pogodio prečku, a zatim iz blizine glavom savladao nemoćnog Vukadinovića.

Surduličani su se u kombinovanom sastavu, a bez ključnih igrača koji su bili pošteđeni zbog presudnih mečeva u play out fazi šampionata Super lige, hrabro suprostavili solidnim gostima sa Banovog brda u Beogradu, ali nisu uspeli da poravnaju rezultat.

Šanse za domaće propustili su Duronjić, Oreščanin i Velikić, ali je Čukarički imao više od igre, a najbolje prilike za golove propustili su Rogan, Ivanović, Adžić i Tomović koji je u finišu meča pogodio prečku gola domaćih.

Slavoljub Đorđević, trener Radnika, čestitao je Beograđanima na plasmanu u polufinale Kupa Srbije.

Bila je to teška utakmica, mi smo imali nekoliko prilika za izjednačenje, a sada su naše misli okrenute Lučanima gde igramo meč sa ekipom Mladosti koja je važna u borbi za opstanak u Super ligi, ocenio je Đorđević.

Podsećamo, Radnik je sa trenerom Slavoljubom Đorđevićem ostvario najveći uspeh u svojoj istoriji u sezoni 2020/21, kada se plasirao u polufinale Kupa Srbije i osvojio šestu poziciju na tabeli Super lige.