FK RADNIK: Duronjić šokirao lale

Surdulički Radnik je u 24. kolu Super lige u Novom Sadu pobedio Vojvodinu sa 1:0, poluvreme 0:0.

Gol odluke postigao je novajlija u redovima surduličkog superligaša Duronjić u 59. minutu.

Novosađani su od 34. minuta igrali sa igračem manje, jer je sudija Šegrt Đorđeviću pokazao crveni karton nakon njegovog nasrtaja na Surduličanina Bogdanovskog.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri, prilika je bilo na obe strane, ali su Stevanović u 14. i Vukčević u 25. minutu propustili šanse da zatresu mrežu Surduličana, dok su Mitošević i Spasić šutirali pored gola Novosađana.

Radnik je preuzeo posed lopte u drugom delu igre, međutim, Vojvodina je krenula na sve ili ništa, promašivši prilike koje su se ukazale Vukadinoviću i Simiću, da bi Surduličanin Spasić u finišu meča šutirao u golmana Rockova.

Posle ovog kola Radnik je napravio skok na tabeli Super lige, našavši se na 11. poziciji sa 28 bodova.

U narednom 25. kolu, u vanrednom terminu u sredu drugog marta, Surduličani u Bačkoj Topoli igraju sa domaćim timom TSC, koji je sedmi na tabeli sa 30 bodova.