Vukojičić šokirao Vranjance

Gol odluke pao u 46. minutu nakon kardinalne greške golmana Trifunovića, štopera Milenkovića i Mijovića, kada im je loptu «ukrao» nekadašnji igrač Dinama Jeremić, a zatim lepo uposlio Vukojičića koji je bio nemilosrdan. U subotu u trećem kolu tim Dinama odlazi novajliji u ligi Loznici

DINAMO – SLOBODA (Užice)  0:1 (0:0)

Igrano na stadionu Pamučnog kombinata «Jumko». Gledalaca: 2000. Sudija: Momčilo Marković (beograd) 7,5. Pomoćnici: Miroljub Petković i Bojan Banović (takođe iz Beograda) po 7. Strelac: Nebojša Vukojičić u 46. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Anđelković, Anani (Dinamo), Vuk Djurić, Marjanović, Nikola S. Tasić (Sloboda)

DINAMO: Trifunović 6, Radovanović 7, Anđelković 6, Milenković 6, Mijović 6, Janićijević 6,5, N. Popović 7, Ljubomirac 6 (od 53. Stavrić 6,5), Nedeljković 6 (od 82. N. Arsić -), Dijabu 7 (od 59. Baljak 6), Anani 7

SLOBODA: Nikola S. Tasić 8, Miličić 7, Marjanović 6,5, Babić 7, Milekić 7, Vuk Djurić 8,5, Milanović 6,5, Dolmagić 6,5, Vukojičić 7,5, Djorđević 7 (od 88. Stefan Djurić -), Ćosović 6 (od 39. Jeremić 7)

Igrač utakmice : Vuk Djurić (Sloboda)

Uzalud je trener Vranjanaca Saša Štrbac upozoravao svoje igrače da im u goste dolazi odličan tim Slobode iz Užica. Posebno im je naglasio da najveća opasnost preti od nekadašnjih igrača Dinama Nebojše Vukojičića i Predraga Jeremića. Ispostavilo se da su dvojica pomenutih igrača Slobode bili kobni za domaći tim, a Vukojičić sjajnim golom ostavio ljubitelje fudbala u Vranju u stanju šoka.

U prvih 45 minuta Dinamo je imao dve odlične prilike, ali su Radovanović i Anani propustili šanse. Za to vreme gosti iz Užica nisu imali nekih ozbiljnijih prilika, ali su zato na terenu delovali sigurno i borbeno. Stvar se prelomila u prvom minutu nastavka: hitronogi Jeremić, koji je u 39. minutu zamenio Ćosovića, prosto je ukrao loptu pored nemoćnih štopera Mijovića i Milenkovića i indolentnog čuvara mreže Trifunovića, dodao je do Vukojičića koji sa jedanaest metara majstorski šalje loptu u mrežu – 0:1. Do kraja susreta Dinamo je pokušavao na sve načine da rezltzat izjednači. Najozbiljniji trenuci za tako nešto bili su u 59. minutu kada Anani šutira preko gola. I gosti su mogli da udvostruče prednost u 79. Ali Jeremić šutira pored gola.

ANTERFILE

SAŠA ŠTRBAC, TRENER DINAMA

SUROVA KAZNA

– Rekao sam fudbalerima posle Kruševca da ne dižu glavu u nebesa, jer nam u goste dolazi ozbiljan protivnik. Međutim, na terenu se to nije videlo. Moji igrači igrali su tek 40 posto od onoga u Kruševcu. Stigla nas je surova kazna od Vukojičića».

PREDRAG RISTANOVIĆ, TRENER SLOBODE

«Pobeda u Vranju posle kiksa u prvom kolu kod kuće nam mnogo znači. Znali smo da nas očekuje težak susret sa Dinamom, ali u svom timu imao sam odličnog golmana Nikolu Tasića i spretne igrače poput Vuka Djurića, Vukojičića i Jeremića».

DjURDjEVIĆ U LOZNICI

Posle blistave karijere u dresu Dinama u prolećnom delu šampionata, kada je postigao trinaest golova, Nenad Djurđević napustio je redove vranjskog prvoligaša i otputovao za Loznicu čije će boje braniti u narednih godinu dana.

Rezultati drugog kola: ČSK Pivara – Kolubara 2:0, Zemun – Bačka 2:1, Sloga (PM) – Radnički 1923  3:2, Sinđelić – Inđija 1:0, BSK – Donji Srem 1:1, Bežanija – Loznica 2.0, Dinamo – Sloboda 0:1, Proleter (NS) – Napredak 0:0

TABELA

1. BEŽANIJA              2        2        0        0        5:2              6

2. ZEMUN                     2        2        0        0        4:2              6

3. ČSK PIVARA                   2        1        1        0        2:0              4

4. SLOGA (PM)            2        1        1        0        4:3              4

5. SINDjELIĆ             2        1        1        0        3:2              4

6. BAČKA                      2        1        0        1        3:2              3

7. DINAMO                 2        1        0        1        3:2              3

8. SLOBODA                2        1        0        1        3:3              3

9. LOZNICA                2        1        0        1        1:2              3

10. DONjI SREM                   2        0        2        0        3:3              2

11. PROLETER             2        0        2        0        0:0              2

12. INDjIJA                 2        0        1        1        1:2              1

13. BSK                         2        0        1        1        1:2              1

14. NAPREDAK           2        0        1        1        1:3              1

15. RADNIČKI 1923  2        0        0        2        3:5              0

16. KOLUBARA            2        0        0        2        0:4              0

U narednom trećem kolu (u subotu 29. avgusta) sastaju se: Napredak – ČSK Pivara, Sloboda – Proleter (NS), Loznica – Dinamo, Donji Srem – Bežanija, Inđija – BSK, Radnički 1923 – Sinđelić, Bačka – Sloga (PM), Kolubara – Zemun