Remi u derbiju „južne pruge“

Radnik poveo golom Ćuluma u 9. minutu, a izjednačio Trifunović pet minuta kasnije. U subotu Surduličani na svom terenu ugostiće beogradski Voždovac

RADNIČKI (Niš) – RADNIK 1:1 (1:1)

Igrano na stadionu Čair u Nišu. Gledalaca: 3500. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas) 7. Pomoćnici: Srđan Kaurin (Subotica) 7 i Darko Savović (Bačka Palanka) 7. Strelci: Trifunović u 14. za Radnički, a Ćulum u 9. minutu za Radnik. Žuti kartoni: Petrović, Marjanović, Zemljanuhin, Bogdanović (Radnički), Ćulum, Baranin (Radnik)

RADNIČKI: A. S. Jovanović -, Petrović 7, R. Bulatović 7, Lakić Pešić 6,5, D. Bulatović 6,5, Bogdanović 6, Djuričković 6,5, Marjanović 6,5 (od 68. Tomić -), Zemljanuhin 6 (od 75. Aščerić -), Blažić 6, Trifunović 7

RADNIK: Grujičić 6,5, Milovanović 6, Baranin 6,5, Krstić 6 (od 46. Lazić 6), Stanković 7, Pejčić 7 (od 78. Nikola Stojanović -), Ovusu 6, Putničanin 6,5, Ćulum 6,5, Pavlović 6, Filip Stojanović 6,5

Igrač utakmice: Miloš Trifunović (Radnički)

Posle poraza od Zvezde na svom terenu, fudbaleri Radnika otputovali su na teško gostovanje niškom Radničkom sa idejom da pokušaju da donesu makar jedan bod. Posle samo dva minuta igre, fudbaleri Radnika imali su priliku da dođu u voćstvo: odlični Stanković lako je po desnoj strani pobegao Lakiću Pešiću, uleteo kao munja u kazneni prostor Nišlija, pucao snažno sa deset metara, ali je lopta fijuknula kraj stative. To je nagovestilo da se Surduličani u Nišu neće tek tako lako predati. U 9. minutu Putničanin lepo centrira pred gol Nišlija, najviši u skoku je doskorašnji igrač Radničkog Ćulum, koji glavom matira nemoćnog Jovanovića. Pet minuta kasnije, na drugoj strani Miloš Trifunović bolji u skoku od Grujičića i u 14. minutu – 1:1!

U nastavku igre opet su Surduličani bili u prilici da postignu pogodak i to ponovo preko Stankovića. Napadač Surduličana poklon loptu od Bogdanovića umalo da iskoristi, snažno šutira sa dvadesetak metara, ali lopta je ponovo fijuknula pored gola. Očekivalo se od obe ekipe da pruže više ne bi li se dobio pobednik, međutim, taktizirali su i jedni i drugi. Derbi «južne pruge» završen je miroljubivo, više to odgovara superligašu iz Surdulice, jer je kući doneo zlata vredan bod.

MLADEN MILINKOVIĆ, TRENER RADNIKA

ŠTETA JE ŠTO NISMO DONELI CEO PLEN

– Imali smo igru, a do 14. minuta i povoljan rezultat. Naš protivnik jedinu priliku pretvara u pogodak. Mi smo imali tri stopostotne šanse i zaista je prava šteta što iz Niša nismo doneli ceo plen. Nadam se da ćemo u meču kod kuće sa Voždovcem uspeti da obradujemo navijače i zabeležimo drugu superligašku pobedu.

Rezultati sedmog kola: SUBOTICA: Spartak – Metalac 0:3, NOVI SAD: Vojvodina – Novi Pazar 4:1, BEOGRAD: Rad – Jagodina 0:0, OFK Beograd – Mladost 0:1, Crvena zvezda – Javor Matis 1:0, Voždovac – Čukarički 0:0, ČAČAK: Borac – Partizan 1:3, NIŠ: Radnički – Radnik 1:1

TABELA

1. CRVENA ZVEZDA             7        5        2        0        16.6            17

2. JAVOR MATIS                 7        5        0        2        9.4              15

3. VOJVODINA                     6        4        1        1        13:10          13

4. PARTIZAN                       6        4        0        2        19.8            12

5. RADNIČKI                       7        3        3        1        7:4              12

6. MLADOST                         7        3        2        2        8:6              11

7. BORAC                               7        3        1        3        7.7              10

8. NOVI PAZAR                             7        2        3        2        9:11            9

9. METALAC                         7        2        3        2        7:9              9

10. ČUKARIČKI                            7        2        2        3        7:6              8

11. VOŽDOVAC                    7        1        3        3        6:8              6

12. OFK BEOGRAD               7        2        0        5        8:12            6

13. SPARTAK                        7        1        3        3        3:7              6

14. RADNIK                          7        1        3        3        5:12            6

15. RAD                                  6        1        2        3        5:8              5

16. JAGODINA                      6        0        2        4        1:12            2

U narednom osmom kolu (29. i 30. avgusta) sastaju se – GORNjI MILANOVAC: Metalac – Čukarički, SURDULICA: Radnik – Voždovac, IVANjICA: Javor Matis – Radnički, LUČANI: Mladost – Crvena zvezda, BEOGRAD: Partizan – OFK Beograd, JAGODINA: Jagodina – Borac, NOVI PAZAR: Novi Pazar – Rad, SUBOTICA: Spartak – Vojvodina