Zlato za Marka Dinčića

U kadetskoj konkurenciji briljirao je Marko Dinčić koji je u kategoriji 57. kilograma osvojio zlatnu medalju. Mladi Vranjanac je najpre u polufinalu savladao Luku Pinclovića iz novosadske Vojvodine sa 3:0 a sa istim rezultatom u finalu pobedio niškog takmičara Aleksu Dimitrijevića. Drugi vranjski kadet Andrija Stamenković u kategoriji 51. kilogram osvojio je bronzanu medalju. Stamenković je u četvrtfinalu savladao Marka Germana sa 3:0 a u polufinalu izgubio od novopazarskog takmičara Emira Balkića sa 0:3. U A klasi u borbi seniora bronza je pripala Slađanu Dragišiću koji je sa 0:3 poražen od Milana Plavšića iz novosadske Vojvodine.

U subotu i nedelju vranjski juniori Milica Mirković (48. kg), Mirjana Simonović (56. kg) i Jovan Janković (57. kg) odlaze u Lazarevac gde će se održati prvenstvo Srbije u K – 1 stilu. Takmičenje je izbornog karaktera i svi pobednici konkurišu za juniorski dres reprezentacije Srbije.

Kompletan tekst možete pročitati pretplatom na elektronsko izdanje „Vranjskih“ preko www.novinarnica.net