Milovanović za lidersku poziciju

Pogotkom Miloša Milovanovića u 37. minutu iz jedanaesterca Surduličani slavili pobedu nad novosadskim Proleterom i izbili na čelo tabele. Juče u vanrednom 17. kolu Radnik bio gost lazarevačkoj Kolubari, a u nedelju na svom terenu dočekuje Jedinstvo Putevi iz Užica

RADNIK – PROLETER 1:0 (1:0)

Igrano na Gradskom stadionu u Surdulici. Gledalaca: 2500. Sudija: Momčilo Marković (Beograd) 7. Pomoćnici: Bojan Banović i Miroslav Lazić (takođe iz Beograda). Strelac: Miloš Milovanović u 37. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Jovanović, Šejić, Milovanović, Nikola Stojanović, Memedović (Radnik), Buzadžija (Proleter).

RADNIK: Šejić 7, Milovanović 7,5, Krstić 7, Filip Stojanović 7, Vukmirović 7 (od 86. Memedović -), Jovanović 7,5, Pejičić 7 (od 56. Nedović 7), Nikola Stojanović 7, Lazić 7, Baranin 8, Živković 7.

MLADEN MILINKOVIĆ, TRENER RADNIKA
OVO JE PRVA PREPREKA
– Tim mog kolege Zorana Govedarice je nema sumnje među najboljima u ligi. Znao sam da neće biti lako da ih savladamo. Moji momci su dali maksimum i slavili zasluženu pobedu. Prešli smo prvu prolećnu prepreku. Tek nas očekuju velika iskušenja. Idemo Kolubari u Lazarevac, a potom kod kuće dočekujemo Jedinstvo Puteve iz Užica. Učinićemo sve da ostvarimo u oba susreta povoljan rezultat i zadržimo prvo mesto na tabeli.

PROLETER: Buzadžija 6,5, Tanasin 7, Žvonja 6, Tomčić 6, Jević 6 (od 73. Vukelja 6), Džordašić 6,5, Miljković 6, Pejić 6, Spremo 6,5 (od 85. Žikić -), Babić 6,5, Vujaklija 6,5.

Igrač utakmice: Ljubo Baranin (Radnik).

Na premijeri u Surdulici, u derbiju 16. kola, Radnik je zasluženo slavio minimalnu pobedu od 1:0 nad Proleterom iz Novog Sada. Surduličani su u većem delu susreta atakovali na gol Buzadžije. U prvom poluvremenu Ljubo Baranin je u oprobanim varijantama ubacivao loptu sa aut linije, a prilike su propuštali kapiten Miloš Krstić u 3. i golgeter Jovan Jovanović u 20. i 23. minutu. Igrao se 37. minut, kada je Ljubo Baranin sa sredine terena poslao precizan dubinski pas. Lopte se dokopao Jovanović, izbio sam ispred golmana Proletera, on ga ruši u svom šesnaestercu i sudija Momčilo Marković pokazuje na belu tačku odakle je bio siguran Miloš Milovanović za 1:0.

Rezultati 16. kola: Radnik – Proleter 1:0, Sloga (PM) – Jedinstvo Putevi 1:1, Bežanija – Sinđelić 0:1, BSK – Mačva 1:0, Sloga (K) – Javor Matis 2:1, Moravac – Bačka 3:1, Sloboda – Inđija 2:1, Kolubara – Metalac 1:2.
Juče u vanrednom 17. kolu igrali su: Javor Matis – BSK, Jedinstvo Putevi – Proleter, Sinđelić – Sloga (PM), OFK Bačka – Sloga (K), Inđija – Moravac, Metalac – Sloboda, Mačva – Bežanija, Kolubara – Radnik.
U narednom 18. kolu (u nedelju 22. marta od 14:30 časova) sastaju se: Kolubara – Radnik, Metalac – Sloboda, Inđija – Moravac, Bačka – Sloga (K), Javor Matis – BSK (Borča), Mačva – Bežanija, Sinđelić – Sloga (P), Jedinstvo Putevi – Proleter.