Katastrofa BSK u Medoševcu

Bujanovčani u Medoševcu pretrpeli katastrofalan poraz od domaće Mladosti od 1:6, u komšijskom derbiju u Vladičinom Hanu golom Ivice Arsića Morava savladala Nebeske anđele sa 1:0

U prvom prolećnom kolu zone – Jug, bujanovački BSK doživeo je katastrofu u Medoševcu gde ga je domaća Mladost savladala sa 6:1. Golovi su padali kao na traci. Jedini gol za Bujanovčane postigao je dojučerašnji igrač Dinama Miloš Savić. Ovim porazom Bujanovčani su umanjili šanse za opstanak u ligi, a u narednom kolu očekuje ih još jedno veliko iskušenje, jer im u goste dolazi drugoplasirani na tabeli, Balkanski iz Dimitrovgrada. Hanska Morava pobedom nad timom Nebeskih anđela, ostala je u trci za prvo mesto zajedno sa Balkanskim iz Dimitrovgrada i Jedinstvom iz Bošnjaca.

GOLOVI KAO NA TRACI

MLADOST – BSK 6:1 (2:0)

Igrano na stadionu Mladosti u Medoševcu. Gledalaca: 200. Sudija: Miloš Grujić Novo Selo 7. Strelci: Spasić u 19, 54, Ilić u 39, Lazarević u 50, Mirčić u 67 i 76. minutu za Mladost, a Savić u 68. za BSK. Žuti kartoni: Bosančić, Spasić, Denić (Mladost).

MLADOST: Mladenović 8, Denić 8, Kostić 8, Bosančić 8, Stojković 8 (Miljković -), Zlatković 9, Mirčić 8, Ilić 8, Lazarević 9 (F. Radovanović -), Kocić 9, Spasić 8 (Bošković -).

BSK: Mitković 6, Stamenković 5, Milić 5, Krstić 5, I. Tasić 5, Z. Stojković 5, N. Tasić 5 (Stojković 5), Milošević 5 (Karanfilović 5), Savić 6, Ćuković, B. Stojković 5.

Igrač utakmice: Novica Lazarević (Mladost).

MARADONA SKRATIO KRILA ANDjELIMA

MORAVA – NEBESKI ANDjELI 1:0 (1:0)

Igrano na stadionu Kunjak u Vladičinom Hanu. Gledalaca: 100. Sudija: Anđelković (Vranje) 8. Strelac: Ivica Arsić u 14. minutu.

MORAVA: Djorđević 7 (od 46. minuta Stamenković 7), N. Petrović 8, Pešić 7, Zlatanović 7, Tasić 7, Mladenović 7, Janjić 7, Milić 7, Stanković 7, Arsić 7 (od 70. minuta Djokić -), Veličković 6 (od 75. Cvetković -).

NEBESKI ANDjELI: Radić 6, Savić 6, Mladenović 7, Aleksov 7, I. Trajković 7, Ristić 7, D. Trajković 6 (od 62. Stojković 6), Jovanović 6 (od 62. Stanimirović 7), Petrović 7, Tasić 7, Micić 7.

Igrač utakmice: M. Petrović (Morava).

Zahvaljujući spretnom golgeteru Ivici Arsiću koji je u 14. minutu matirao Radića, hanska Morava slavila je minimalnu, ali zasluženu pobedu u komšijskom derbiju nad timom Vojske Srbije Nebeskih anđela, i tako ostala u trci za najviši plasman.

Rezultati 16. kola: Lužnica – Vlasina 2:0, Moravac – Sloboda 3:0, Morava – Nebeski anđeli 1:0; Ropotovo – Bobište 0:0, Pista reka – Sloga 2:0, Jedinstvo (B) – Jablanica 2:1, Balkanski – Jedinstvo (BP) 3:0, Mladost  – BSK 6:1.
U narednom 17. kolu (21. marta) sastaju se: Mladost – Lužnica, BSK – Balkanski, Jedinstvo (BP) – Jedinstvo (B), Jablanica – Pusta reka, Sloga – Ropotovo, Bobište – Morava, Nebeski anđeli – Moravac, Sloboda – Vlasina.