Prekid u Bujanovcu

Morava ne odustaje od titule

Susret između bujanovačkog BSK i Lužnice iz Babušnice pri rezultatu 3:0 prekinut u 70. minutu, jer su gosti ostali sa sedmoricom fudbalera. Hanska Morava na svom terenu slavila pobedu nad Slobodom iz Gornje Vrežine, a Nebeski anđeli igrali nerešeno sa Ropotovom u Bujanovcu

Pobeda na oproštaju

MORAVA – SLOBODA 2:0 (0:0)

Igrano na stadionu Kunjak u Vladičinom Hanu. Gledalaca: 60. Sudija: Miloš Stojković (Grdelica) 8. Strelci: Stanković u 50. i Djokić u 75. minutu.

MORAVA: Stamenković 7, Petrović 7, Pešić 7, Mladenović 7 (Pavlović 7), Kostić 7, Ivanović 6,5 (Mladenović 6,5), Milan Tasić 7, Nikola Tasić 7, Cvetković 7, Djokić 7, Stanković 7,5 (Janjić -).

SLOBODA: N. Nikolić 7,5, Vučković 6,5, Mišić 6 (Prvulović -), Miladinović 6,5, I. Nikolić 6,5, Simić 6,5, Pešić 6, Gocić 6, Milojković 6 (Milenković 6), Dobrosavljević 6, Petkov 6,5 (Paunović -).

Igrač utakmice: Nemanja Nikolić (Sloboda).

Hanska Morava u poslednjem kolu na svom terenu savladala je Slobodu iz Gornje Vrežine i po okončanju prvenstva u Zoni «Jug» zauzela treće mesto, odmah iza vodećeg Jedinstva iz Bošnjaca i Balkanskog iz Dimitrovgrada.

Gosti napustili teren

BSK – LUŽNICA  3:0 (1.0) – prekid u 70. minutu

Igrano na Gradskom stadionu u Bujanovcu. Gledalaca: 100. Sudija: Dalibor Zlatković (Vranje) 6. Strelci: Dimitrijević u 2. i 49. i Dimić iz jedanaesterca u 52. minutu. Žuti kartoni: Panić, Perović (Lužnica).

BSK: Mitković 7,5, D. Stojanović 7,5, Milić 7,5, S. Stojković 7,5, I. Tasić 8, M. Tasić 8, A. V. Stojanović 7,5, A. Stojković 7,5, Djorđević 7,5 (od 55. Bogdanović -), Dimitrijević 8,5, Dimić 8.

LUŽNICA: S. Stanković 6, Dimitrijević 6, Jovanović 6, Stojković 6, Perović 6, Panić 6, Selimović 6 (od 56. N. Jovanović 6), Miljković 6 (od 56. N. Stanković 6), Alkamah 7, M. Petrović 6,5 (od 56. Matejić 6), Videnović 6.

Igrač utakmice: Dimitrijević (BSK).

Rani pogodak Bujanovčana zbunio je četvrtoplasirani tim Lužnice! Smatrali su da sudija Zlatković iz Vranja pristrasno sudi u korist domaćina. Usledile su varnice na terenu i verbalni dueli, pogotovo zbog dosuđenog jedanaesterca u 52. minutu za BSK. Usledila je žučna rasprava, palo je mnogo teških reči ali je meč nastavljen sve do 70. minuta. Tada su navodno zbog povrede teren napustila četvorica fudbalera Lužnice, a sudija Zlatković odmah je odsvirao kraj susreta. Sada su na potezu takmičarski organi lige koji će posle svih relevantnih dokaza doneti odluku o ishodu ovog meča. Kako saznajemo, uprava Lužnice podneće žalbu na suđenje.

Od gotovine veresija

ROPOTOVO – NEBESKI ANDjELI 2:2 (0:2)

Igrano na Gradskom stadionu u Bujanovcu. Gledalaca: 20. Sudija: Miloš Pejčinović (Niš) 8. Strelci: Mitrović u 51. i Aksić u 65. za Ropotovo, a Stanimirović u 17. i Ilić u 21. za Nebeske anđele.

ROPOTOVO: Jaćimović 6,5, Krstić 7, Gavrilović 6,5, Arsić 7, Todorović 7, Nasković 6 (od 46. Denić 6,5), Aksić 7, Karkić 7, Mitrović 7,5, Jovanović 6,5, Tomić 7.

NEBESKI ANDjELI: Popović 6, Stojković 6 (od 46. Veljković &9, Nacković 6, Pavlović 6,5, Stojanović 6, Bojan Ristić 6,5, Stanimirović 7,5, M. Jovanović 7, Ilić 7, Branislav Ristić 7 (od 85. Djokić -), Stanković 7 (od 65. N. Jovanović 7).

Igrač utakmice: Mitrović (Ropotovo).

Šta vredi što su Stanimirović i Ilić vrlo rano postigli golove za tim Vojske Srbije. Došlo je do pada u igri, a to su iskoristili najpre Mitrović, koji se u solo akciji prošetao kroz odbranu Nebeskih anđela i postigao pogodak, a potom je Aksić u 65. uspeo da izjednači na 2:2.

Rezultati poslednjeg 15. jesenjeg kola: BSK – Lužnica – prekid u 70. minutu, Mladost (M) – Jedinstvo (BP) 5:0, Balkanski – Jablanica 6:1, Jedinstvo (B) – Sloga (L) 1:1, Pusta reka – Bobište 1:0, Ropotovo – Nebeski anđeli 2:2, Morava – Sloboda (GV) 2:0, SFK Moravac – Vlasina 1:3.
U narednom 16. kolu (na proleće 15. i 16. marta 2015) sastaju se: Lužnica – Vlasina, SFK Moravac – Sloboda (GV), Morava – Nebeski anđeli, Ropotovo – Bobište, Pusta reka – Sloga, Jedinstvo (B) – Jablanica, Balkanski – Jedinstvo (BP), Mladost (M) – BSK.